דבר העורך

מי בעד חיסול הטרור?

יובל בוסתן, אלון לוין


שני אירועים משמעותיים התרחשו באזורנו בחודש האחרון. בלבנון הסתיים המשבר הפוליטי בהישג חסר תקדים לחיזבאללה. חסן נסראללה זכה למה שעשוי להיזכר כניצחון המשמעותי ביותר שלו. לאחר שהוציא את אנשיו לרחובות והורה להם, לראשונה, להפנות את נשקם נגד כוחות הביטחון הלבנוניים, הוכיח נסראללה כי תחת מרותו פועל הכוח המשמעותי ביותר בארץ הארזים. אזרחי לבנון נוכחו לראות את עוצמתו של הארגון שהתירו לו לצמוח בתוכם, עד שכעת ספק אם יוכלו לו.

מטורקיה התבשרנו על חידוש שיחות השלום בין ישראל לסוריה. נראה כי שני הצדדים אינם מעוניינים ואולי אף אינם מאמינים כי ניתן להגיע להסכם. למעשה, מטרתם של שני הצדדים כבר הושגה מעצם התחלת ההידברות, והורדת הסיכוי למלחמה.

מן העבר השני של העולם, בדרום אמריקה, הקימו 12 מדינות היבשת את האיחוד הדרום אמריקני, היונאסור. לאחר שמנגנוניו יפעלו כהלכה, יסייע הארגון למדינות דרום אמריקה לזכות במעמד משודרג בזירה העולמית.

לבסוף, בחרנו להקדים ולהתייחס זו השנה השלישית ברציפות לוועידת ה-G8 שתתכנס בתחילת החודש הבא ביפן. הוועידה, שתתכנס על רקע התגברות הקריאות לשנות את הרכב החברות, תהיה האחרונה של הנשיא בוש והראשונה של נשיא רוסיה מדבדב.


מאמרים נוספים