דבר העורך

משהו חדש מתחיל

יובל בוסתן, אלון לוין


הודו נמצאת בעיצומה של מערכת בחירות דרמטית שבסופה עתיד להתחלף השלטון, התפתחות חיובית מבחינת ישראל. ההודים מתרחקים ממפלגת הקונגרס לאור ביצועיה החלשים בכלכלה ובביטחון. לאומיותו של נרנדרה מודי, שיהיה ככל הנראה רה”מ הבא, תאתגר את השכנה פקיסטן ולא רק אותה. אם יצליח להמריץ את הכלכלה הלאומית כשם שהמריץ את המדינה בה כיהן כמושל בהודו, תידרשנה כל שכנותיה של הודו להתמודד עם מציאות חדשה, כולל סין.

באזורנו, מבקשת טורקיה טורקיה לקדם הכרעה בסוריה מהר ככל שניתן. עד כדי כך שהטורקים פרשו חסותם על לוחמים סלפים שנכנסו לסוריה משטח טורקיה והצליחו להשתלט על הקטע הצפוני של החוף בסוריה. בדרך ביצעו הסלפים טבח נוראי בכפר ארמני.

המו”מ עם הפלשתינים הגיע, שוב, למבוי סתום ושני הצדדים, שוב, מטילים את האשמה איש על רעהו. הפלשתינים הצליחו להשיג את שחרורם של 78 מחבלים ולגרום לזעזועים בקואליציה של נתניהו. זה מצידו, מתקרב לרגע בו ממשל אובאמה לא יוכל להפעיל עוד לחץ בנושא זה ולמעשה בכל נושא, לאחר בחירות האמצע בנובמבר.

לבסוף, אנו שמחים להכריז כי סיקור ממוקד עומד בפני מתיחת פנים דרמטית בכל האמור לעיצוב האתר והנגשת התוכן. אם לא תהיינה הפתעות מיוחדות, הגיליון הבא יראה אור במתכונת החדשה. כל הפרטים, והתודות לעושים במלאכה, בחודש הבא.

קריאה נעימה.


מאמרים נוספים