דבר העורך

פנים חדשות

יובל בוסתן, אלון לוין


סיקור ממוקד זוכה החודש לקפיצת מדרגה טכנולוגית ועיצובית ומציג לכם מוצר חדשני ומרתק. כחלק מהשינוי, אנו מקדישים את מרכזו של עמוד הבית החדש למלחמה הקרה השנייה, המחקר שמהווה את הציר מרכזי של עבודתנו באתר כמעט מאז הקמתו, בשנת 2005. בגיליון החודש אנו גם כוללים, לבקשת קוראים רבים, הצגה עדכנית של עקרונות התיאוריה. תודתנו שלוחה לרמי יושובייב על בניית המערכת ולתמר בוסתן על העיצוב והמיתוג מחדש. אנו מקווים שתהנו מהאריזה החדשה.

ובשאר המאמרים בגיליון:

זמן קצר לאחר הפיצוץ בשיחות בין הפלשתינים לישראל התבהרה התמונה כשהפלשתינים הכריזו על “פיוס היסטורי”. אלא שמה שמתואר כהיסטוריה הוא ככל הנראה לא יותר ממהלך מתואם להעניק לגיטימציה לחמאס ומקורות מימון לפת”ח, שמוצא עצמו נטול תרומות כמעט לחלוטין.

ראש ממשלת אוסטרליה, טוני אבוט, שהבטיח להשיג שלישיית הסכמי סחר משמעותיים בשנתו הראשונה בתפקיד – עם סין, יפן ודרום קוריאה, יצא למסע דילוגים במטרה לעמוד ביעד, נחל הצלחה מרשימה אך לא מלאה. ההסכמים עם אוסטרליה לשתי האחרונות, על רקע ביקורו של נשיא ארה”ב אובאמה באזור, מניחים את היסודות לברית בין המדינות הדמוקרטיות באזור, שתלך ותתהדק ככל שסין תנקוט במדיניות תקיפה יותר כלפי שכנותיה.

קריאה נעימה.


מאמרים נוספים